Авыл җирлеге турында

Екатерина авыл җирлеге Советының контакт мәгълүматлары

Авыл җирлеге башлыгы: Смурыгина Ольга Валентин кызы улы;

Кабул итү көннәре һәм сәгатьләре: Екатерина авыл җирлеге башкарма комитеты Сишәмбе 14.00 сәгатьтән 16.00 сәгатькә кадәр.

Яңа Иванаев авылы   Яңа Иванаево авыл мәдәният йорты  10.00 сәгатьтән 12.00 сәгатькә кадәр.

Географическое положение:

Географик урыны:

Екатерина авыл җирлеге Кызыл Октябрь, Яңа Чишмә, Чабаксар, Чирмешән, Шахмайка авыл җирлекләре һәм Аксубай муниципаль районы белән чиктәш.

Мәйданы - 11108 га, шул исәптән авыл хуҗалыгы билгеләнешендәге җирләр - 8087 га.

Халык саны барлыгы 640 кеше.

шул исәптән Екатерина бистәсе 395 кеше.

Яңа Иванаево                                186 кеше

Краткая историческая справка:

Кыска тарихи белешмә:

Екатерина бистәсе - районның иң борынгы җирлекләреннән берсе. Ул Кама аръягы сызыгын торгызганнан соң ук барлыкка килә, һәм беренче җирлекләр чикләрне саклау буенча хезмәт иткән шляхтик булган. 1740 нчы елларда күпчелек шляхтичларны Яңа Кама аръягы чигенә күчерәләр, ә монда отставкадагы солдатларны һәм унтер-офицерларны урнаштыралар. 1736 елда Яңа Чишмә шәһәр янындагы җир кишәрлегендә Екатерина бистәсе барлыкка килә.

Соңгы яңарту: 2024 елның 19 феврале, 15:41

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: