Балигъ булмаган балалар эшләре һәм аларның хокукларын яклау комиссиясе рейды

2019 елның 16 гыйнвары, чәршәмбе

2019 елның 15 гыйнварында Яңа Чишмә муниципаль районы Башкарма комитетының балигъ булмаганнар эшләре һәм аларның хокукларын яклау буенча комиссиясе тарафыннан балигъ булмаганнар эшләре һәм аларның хокукларын яклау буенча комиссия белән берлектә балигъ булмаганнар эшләре һәм аларның хокукларын яклау комиссиясенең җаваплы сәркатибе, опека һәм попечительлек бүлеге белгече, «Кайгырту» халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәге белгече һәм полиция вәкиле составында Яңа Чишмә һәм Яңа Чишмә районы буенча рейд оештырылды. Балигъ булмаган балаларның имин булмаган, социаль куркыныч, опекун һәм тәрбиягә алган гаиләләрдә яшәү шартлары тикшерелде. Социаль куркыныч хәлдә булган 9 гаиләгә барганнар. Гаиләләргә сәфәрнең төп максаты – ата-аналар тормышын, шулай ук балигъ булмаган балаларны тәрбияләү һәм карап тоту шартларын контрольдә тоту. Өлкәннәр һәм балигъ булмаган балалар тарафыннан спиртлы эчемлекләр куллану очраклары ачыкланмады. Ата-аналар белән балаларны тәрбияләү, мәгариф, карап тоту һәм тәрбияләү буенча ата-аналар бурычларын тиешенчә үтәү турында әңгәмә үткәрелде.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: