2019 елда рейтинг тавыш бирүе үткәрү өчен иҗтимагый территорияләр исемлеген бастырып чыгару.

2019 елның 16 гыйнвары, чәршәмбе
Беренче басылып чыккан көннән - Яңа Чишмә районында иҗтимагый киңлекләрне үстерү программасын дәвам итү турында Яңа Чишмә муниципаль районы Башкарма комитетының төзелеш бүлегенә район халкыннан тәкъдимнәр керде, алар тәкъдим итәләр:
1. Яңа Чишмә авылының Ленин урамы буенча ял паркын төзекләндерүне дәвам итәргә.
2. Ленин урамы буенча скверга Теня асылмалы эскәмияләр, спорт мәйданчыгы өчен җиһазлар (тренажерлар) өстәргә.
3. Якындагы йортларда яшәүчеләр ишегалларын балалар мәйданчыклары белән төзекләндерергә тәкъдим итәләр.
4. 2 - Набережная урамы буенча Чишмә елгасы ярын пляж зонасы өчен төзекләндерергә.
Карар бары тик халык фикеренә таяныч белән генә кабул ителәчәк.
Без барлык тәкъдимнәрне дә карыйбыз. Программаларга карата тупас сүзләр дә язмача җавап бирәбез.
Программа формалаша. Рейтинглы тавыш бирү нәтиҗәләре турында мәгълүмат рәсми рәвештә " Шешминская Новь» газетасында басылып чыгачак, муниципаль районның рәсми сайтында урнаштырылачак.
Үз тәкъдимнәрен 2-30-31 телефоны буенча (архитектура бүлеге), электрон почта аша кертергә мөмкин Arhitektura.Nsm@tatar.ru тел.2-20-09 (Башкарма комитет җитәкчесенең төзелеш һәм инфраструктура буенча урынбасары) 2019 елның 8 февраленә кадәр.
Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: