Созвездие-Йолдызлык 2019 " яшьләр фестивале"

2019 елның 15 марты, җомга

Болгар шәһәрендә " Созвездие – Йолдызлык 2019 «ачык телевизион яшьләр эстрада сәнгате фестиваленең зона туры узды.

13-14 мартта Болгар шәһәренең район мәдәният йорты сәхнәсендә Нурлат, Аксубай, Яңа Чишмә, Алексеевск, Әлки, Спас, Чистай һәм Чирмешән районнарының яшь артистлары чыгыш ясады. Беренче көнне сайлап алу турында 1500 дән артык яшь артист үз сәләтләрен күрсәтте. Жюри хөкеменә 195 концерт номеры тәкъдим ителде.

14 мартта икенче сайлап алу туры һәм гала-концерт узды, жюри әгъзалары тарафыннан апрель аенда Казан, «Уникс»КСК суперфиналында чыгыш ясаячак җиңүчеләр игълан ителде. Суперфиналда безнең районнан: Ерашова Анастасия - 2 урын (вокал-соло- кечкенә төркем), Талипова Әлфинә – 3 урын (вокал-соло урта төркем кызлар), « Родничок» вокаль ансамбле – 1 урын (урта төркем), «Шешминка» хореография ансамбле – 2  урын (урта төркем). Алар барысы да дипломнар, истәлекле бүләкләр һәм чакыру алдылар. Без "Созвездие-Йолдызлык 2019" та катнашучыларга ярдәм күрсәткәне өчен район башлыгы В. М. Козловка рәхмәт сүзләрен җиткерәбез. Барлык җиңүчеләрне котлыйбыз һәм суперфиналда уңышлар телибез!

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: