Хәрби хезмәткә чакырылучылар көне «Россия патриотларын үстерәбез»

2019 елның 12 апреле, җомга
Бүген 12 апрель көнне Яңа Чишмә авылында традиция буенча Бөек Ватан сугышында Җиңүнең 74 еллыгына багышланган «Россия патриотларын үстерәбез» дигән хәрби хезмәткә чакырылучылар көне узды.

«Россия патриотларын үстерәбез» чарасы кысаларында, кунаклар һәм «тантана сәбәпчеләре» өчен чаралар циклы оештырылды: һәлак булганнар һәйкәленә тере чәчәкләр салу, «кыр кухнясы» конкурсы, «Без Патриотларны үстерәбез» чарасы, «армия пешекчесе» мастер классы, бәйрәм концерты һәм тд.

Тиздән районнан 36 егет Россия армиясенә китәчәк.   Балаларны озатырга республикадан кунаклар килде: а. П. Моловствов - генерал-майор, РФ Оборона министрлыгының Үзәк хәрби округы инспекторы Е. В. Драгунов – Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасының яшьләр сәясәте һәм патриотик тәрбия буенча комиссиясе әгъзасы, "Казан шәһәре буенча десантчылар союзы «иҗтимагый оешмасы рәисе Ю. А. Суворов – Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасы эксперты, «Татарстан Республикасы буенча десантчылар союзы" иҗтимагый оешмасының төбәк бүлеге рәисе А. Г. Маннанов – Татарстан Республикасы ДОСААФ идарәсе рәисе урынбасары, сержант И. А. Галәветдинов һәм рядовой П. В. Кашин-35390 (39ОМСБР) в/ч Жуйкова– Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасы әгъзасы, «Ныклы гаилә» федераль партия проектының Татарстан Республикасы буенча Иҗтимагый советы рәисе, Чистай шәһәре, Чистай һәм Яңа Чишмә районы буенча хәрби комиссариат бүлеге башлыгы А. В. Пичушкин язгы чакырылышны үткәрү турында Указ укыды.

Призывникларга котлау сүзләрен Яңа Чишмә муниципаль районы башлыгы В. М. Козлов , Ю. А. Суворов, И. П. Жуйкова җиткерделәр, яңа солдатларга Ватан алдындагы бурычларын лаеклы үтәргә һәм сәламәт өйләренә кайтырга теләделәр. А. В. Пичушкин да котлауларга кушылды һәм язгы чакырылышны үткәрү турында Указ укыды.

Район мәдәният йорты фойесында район балалар иҗат үзәге һәм мәктәпләре әзерләгән корабль, танк һәм самолетлар күргәзмәсе оештырылды, башлангыч мәктәптә хәрби хезмәткә чакырылучыларга «без Патриотларны үстерәбез! " дигән чара үткәрелде."Черемухово, Просточелнин һәм Өтәшкә мәктәпләре кыр кухнясы әзерләнде, район үзәк китапханәсе фойесында кулинария буенча «армейский повары» мастер –классы уздырылды, район мәдәният йорты каршындагы мәйданда концерт программасы белән «армиягә озату» театральләштерелгән тамаша оештырылды.

Барлык катнашучылар да безнең балаларга игелекле һәм тиз хезмәт итүләрен теләделәр!
Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: