Балалар техник иҗаты фестивалендә фәнни проектлар күргәзмәсе

2019 елның 17 июне, дүшәмбе

14-16 июнь көннәрендә Казан шәһәренең күргәзмәләр үзәгендә "RUKAMI" технологик түгәрәкләр катнашучылар фестивале һәм балалар техник иҗатын үстерү һәм ярдәм итү буенча муниципаль берәмлекләр республика фестивале кысаларында белем бирү оешмалары укучылары өчен Республика фәнни проектлары күргәзмәсе-презентациясе узды. Күргәзмәдә "XXI гасыр Кулибиннары - 2019" (алга таба – Олимпиада) яшь уйлап табучыларның республика олимпиадалары финалистлары үз проектларын тәкъдим иттеләр. Яңа Чишмә районыннан олимпиадада җиңүчеләр Хорькова Софья (ЦДТ өстәмә белем бирү педагогы Хорькова Марина Иван кызы) һәм Хорьков Сергей (ЦДТ өстәмә белем бирү педагогы Хорьков Павел Анатолий улы) катнаштылар. Софья мөмкинлекләре чикләнгән кешеләрнең тормыш сыйфатын яхшырту өчен уйлап табу номинациясендә «Өмет» мөмкинлекләре чикләнгән кешеләр өчен подъемник проектын тәкъдим итте һәм мөмкин булган 11 баллдан 10 балл җыйды, Сергей 9 балл җыйган роботлар һәм авыл хуҗалыгы техникасы номинациясендә «Рысь» мини-трактор проектын күрсәтте. Август аенда Мәскәү балалар техник иҗатын үстерү һәм аңа ярдәм итү буенча Бөтенроссия конференциясе узачак. Нәтиҗәләр соңрак игълан ителәчәк, ә әлегә укучыларыбызны яхшы нәтиҗәләр белән котлыйбыз!

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: