«Өлкән буын» төбәк проекты

2019 елның 22 августы, пәнҗешәмбе

Россия Федерациясе Президентының «2024 елга кадәр чорга Россия Федерациясе үсешенең милли максатлары һәм стратегик бурычлары турында» 2018 елның 7 маендагы 204 номерлы Указы нигезендә, «Демография «милли проекты составына керүче» өлкән буын «өлкән буын гражданнарының тормыш сыйфатын һәм системалы ярдәм итү программасын эшләү һәм гамәлгә ашыру (алга таба – » өлкән буын «төбәк проекты) федераль проектының максатларына, күрсәткечләренә ирешүне тәэмин итә торган төбәк проектын гамәлгә ашыру кысаларында, Россия Федерациясе Президенты В.В. Путинның 2019 елның 20 февралендә Россия Федерациясе Федераль Җыелышына юлламасында куелган бурычларны үтәү (алга таба – укыту) федераль бюджет һәм Татарстан Республикасы бюджеты акчалары хисабына пенсия яшендәге гражданнарны кабул итү.

Яңа Чишмә муниципаль районында «Демография» милли проектының «өлкән буын» федераль проектын тормышка ашыру кысаларында, Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетының «2019 – 2021 елларда Татарстан Республикасында «Демография» милли проектының «өлкән буын» Федераль проекты кысаларында пенсия яшендәге затларга һөнәри белем бирү һәм өстәмә һөнәри белем бирү буенча чараларны тормышка ашыру чаралары турында» 2019 елның 4 апрелендәге 272 номерлы карары белән расланган (алга таба – Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетының 2019 елның 4 апрелендәге 272 номерлы карары белән расланган тәртип) Яңа Чишмә районы халыкны эш белән тәэмин итү үзәге тарафыннан 2019 «дәүләт һәм муниципаль ихтыяҗларны тәэмин итү өчен товарлар, эшләр, хезмәт күрсәтүләрне сатып алу өлкәсендә контракт системасы (2013 елның 5 апрелендәге 44 – ФЗ номерлы федераль закон)»белем бирү программасы буенча һөнәри укулар узачак.

Укыту халыкның максатчан категориясенең тормыш дәрәҗәсен һәм социаль иминлеген арттыруга, муниципаль районның кадрлар потенциалын үстерүгә юнәлдерелгән.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: