6 декабрь көнне Яңа Чишмә балалар сәнгать мәктәбе бинасында сәламәтлек мөмкинлекләре чикләнгән балалар белән очрашу үткәрелде

2019 елның 7 декабре, шимбә

Әлеге очрашу район башлыгы урынбасары Попкова Н. и., прокурор урынбасары Ишматова а. ш., инвалидлар иҗтимагый берләшмәсе рәисе Янова В. и., Яңа Чишмә ҮРХ балалар табибы Алукаева А. Ф., республика матди ярдәм үзәгенең 32 бүлеге җитәкчесе Сорокина Л. А., спорт мәктәбе җитәкчесе вазыйфаларын башкаручы Роменская О. А., мәдәният бүлеге җитәкчесе Носова г. А. катнашында оештырылды.. Җитәкчесе социаль хезмәт күрсәтү үзәге Кайгырту Черняк Ж. в. Бәйрәм чарасы башланыр алдыннан социаль ярдәм чаралары, спорт мәктәбендә секцияләр эше, балалар иҗат үзәгендә түгәрәкләр эше, ташламалы дарулар белән тәэмин итү, тернәкләндерү дәвалавы турында мәгълүмат бирелде. Район прокуроры урынбасары Ишматов а.ш. катнашучыларга мөрәҗәгать итеп, прокуратура һәрвакыт гражданнарның мәнфәгатьләрен саклауда һәм яклауда тора, дип ышандырды. Мәгълүматлар буенча фикер алышу барышында район башлыгы урынбасары Попкова Н. И. ата-аналар мөрәҗәгате белән бәйле рәвештә, 2019 елның 10 декабренә кадәр сәламәтлекләре чикләнгән балалар белән йөзү секциясенең эшен оештырырга, ә Яңа Чишмә РҮХнә хастаханә базасында парафинны дәвалау өчен җиһазлар белән тәэмин итәргә кушты. Аннары балаларга һәм ата-аналарга балалар сәнгать мәктәбе оештырган концерт күрсәтелде. Очрашу ахырында балаларга район Советының мәрхәмәтлелеге, хатын-кыз депутатларыннан алынган СВЗ белән Шоколадлы плиткалар таратылды. Киләсе очрашу 2020 елның 22 гыйнварында башка учреждениеләргә дә мөмкинлекләре чикләнгән балалар һәм аларның әти-әниләре белән даими очрашулар үткәрергә киңәш итәр иде.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: