Петропавловск мәктәбендә үз теләге белән һәлак булган Сафин Рамиска мемориаль такта ачтылар.

2024 елның 6 мае, дүшәмбе

Петропавловск бистәсендә махсус хәрби операциядә катнашучы, Батырлык ордены кавалеры Сафин Рамиска мемориаль такта ачыла. Истәлек билгесе хәрби хезмәткәр укыган мәктәптә урнаштырылган. Тантанада Рәмиснең әнисе, апасы, авылдашлары, район башлыгы Вячеслав Козлов, мәктәп укытучылары һәм укучылары катнашты.

"Мөһим, ләкин моңсу вакыйга. Рамис фронтка үз теләге белән китә. Герой Ватан, гаилә, һәрберебез өчен гомерен бирде. Бу мемориаль такта геройларның безнең арада яшәвен истә тотуыбызның символы булырга тиеш", - диде Вячеслав Козлов.

Җыелганнар геройны бер минут тынлык белән искә алдылар һәм истәлек тактасына чәчәкләр салдылар.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: