TAT CULTFEST 2020 фестиваленең хедлайнерлары игълан ителде

2020 елның 12 августы, чәршәмбе

TAT CULT FEST Яңа Татар мәдәнияте фестивале Казан Кремлендә өченче тапкыр узачак. Программада-30дан артык тере чыгыш — арт-объектлар, хореография, дизайн-маркет, балалар зонасы, фудкорт һ.б.

Фестивальнең Музыкаль өлеше өч сәхнә арасында бүленәчәк: Зур, кече һәм электрон.

Зур сәхнәдә инди-фолктан алып Рокка кадәр һәм фанк-музыканың төрле жанрларында уйнаучы зур составлы коллективлар чыгыш ясаячак. Үзенчәлекле хедлайнер — " Татар — Евразия мирасы «татар-Япон Бию проекты.

Кече сәхнәдә урбанистик музыканың барлык жанрлары яңгыраячак. Гадәттәгечә, бу сәхнәнең зур өлешен рэп-артистлар тәшкил итә, әмма быел яңа гына килүчеләр арасында бик кызыклы электр - һәм поп-төркемнәр бар.

Фестивальнең электрон сәхнәсе елдан-ел киңәя һәм яңа исемнәр белән баетыла. Быел без эмбиенттан технога кадәр жанр уйнаучы музыкантларны тагын да күбрәк тәкъдим итәчәкбез,ә хедлайнерлар - Казанда туып-үскән танылган кешеләр һәм Лейбл резидентлары Нина Кравиц-PTU.

Күпчелеге өчен Tat Cult Fest коллективлары - беренче тере чыгыш озак вакытлар.

Быел арт-объектлар аерым игътибарга лаек — алар ТАССРның 100 еллыгы темасына мөрәҗәгать итәләр. Һәр арт-объект соңгы 100 елда Татарстан Республикасы территориясендә урын алган конкрет вакыйга белән бәйле булачак. Күргәзмә сынлы сәнгатьнең 10 объектыннан торачак, алар Казан Кремле территориясендә урнашачак һәм аның архитектурасы һәм Ландшафтлы үзенчәлекләре белән хезмәттәшлек итәчәк. Фестиваль кунакларына әлеге объектларны махсус гид — Казан Кремле территориясен һәм республика тарихын өйрәнүдән файдаланып табарга тәкъдим ителәчәк.

Хореография сәхнәсендә республиканың әйдәп баручы хореографлары һәм биючеләре катнашында интерактив перформанс, шулай ук махсус мастер-класслар тәкъдим ителәчәк.

Тиздән фестивальнең тулы программасы игълан ителәчәк.

TAT CULT FEST

30 август (14: 00-23: 00), Казан Кремле. Керү ирекле

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: