РПФ дәүләт хезмәтләрен дистанцион рәвештә алырга

2020 елның 28 октябре, чәршәмбе

Яңа Чишмә районында клиентлар хезмәте чираттагы тапкыр пенсия фонды дәүләт хезмәтләрен дистанцион рәвештә алырга мөмкин, дип искәртә.
Кайбер хезмәтләр теркәлмичә күрсәтелә, күбесе дәүләт хезмәтләре порталында теркәлүне һәм хисап язмасын раслауны таләп итә.
Шулай итеп, www рәсми сайтында Шәхси кабинет аша.pfrf. пенсия билгеләү һәм социаль түләүләр билгеләү турында гариза бирергә, үз пенсия балларын һәм стажыңны белергә, мөрәҗәгать бирергә, кирәкле белешмәләргә заказ бирергә яки клиент хезмәтенә кабул итүгә язылырга мөмкин.
Шәхси кабинетның мөмкинлекләре даими рәвештә киңәя. Мәсәлән, «ана (гаилә) капиталы — МСК» бүлегендә ана капиталына дәүләт сертификатын бирү, аның карамагында булу турында гариза бирергә, дәүләт ярдәменең өстәмә чараларына хокукы булган затларның федераль регистрыннан белешмә алырга, МСККА дәүләт сертификаты бирү турында заказ бирергә мөмкин.
«Электрон хезмәт кенәгәсе» бүлегендә хезмәт эшчәнлеге турында белешмә (Өземтә) бирергә мөмкин.
«Гражданинның Шәхси кабинеты» на керү өчен Бердәм идентификация һәм аутентификация системасында теркәлү узарга кирәк.
Яңа Чишмә районында клиентлар хезмәте белгечләре гражданнарга Бердәм идентификация һәм аутентификация системасында (ЕСИА) дәүләт хезмәтләре порталында теркәлү узарга булышалар https://www.gosuslugi.ru/ Фәрит Мөхәммәтшин: "бу ел безнең өчен уңышлы узды" Гражданнарга шулай ук расланган хисап язмасын теркәргә, аңа керү мөмкинлеген торгызырга яки аны бетерергә ярдәм итәчәкләр.
Шулай итеп, гражданнарга алга таба да РПФның дәүләт хезмәтләрен электрон формада алу һәм моның өчен идарәнең клиент хезмәтенә кермәү мөмкинлеге бирелә.
Пенсия фондының электрон сервислары гражданнарның ПФР белән багланышлары өчен уңайлы шартлар тудыра, вакытны экономияләргә ярдәм итә, ә иң мөһиме - дәүләт хезмәтләрен алуны аңлаешлырак һәм үтә күренмәле итә.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: