"Мәктәпкә җыенырга ярдәм ит" акциясе

2021 елның 25 августы, чәршәмбе

25 август көнне «Мәктәпкә җыенырга ярдәм ит» республика хәйрия акциясе кысаларында Яңа Чишмәнең үзәк мәдәният һәм ял паркында мәктәп укучылары һәм балалар өчен бәйрәм узды.
«Мәктәпкә җыенырга ярдәм ит» хәйрия акциясен уздыру соңгы елларда яңа уку елы алдыннан мохтаҗ балаларга адреслы социаль ярдәм күрсәтүгә юнәлдерелгән күркәм традициягә әверелде.
Бу бик кирәкле һәм мөһим акция, балаларны беренче сыйныфка җибәрү-бик мәшәкатьле эш.
Акция кысаларында районның 114 укучысына ярдәм күрсәтелде.
15 Беренче сыйныф укучысына канцелярия кирәк-яраклары тутырылган мәктәп букчалары тапшырылды.
- 2-11 сыйныф укучыларына мәктәп формасы алу өчен 2000 сум һәм канцелярия кирәк-яраклары алу өчен 1000 сум күләмендә акчалата сертификатлар бирелде.
-Дару препаратлары сатып алуга һәм дәвалау-профилактика максатларына мөмкинлекләре чикләнгән балаларга 10 000 сумлык 13 акчалата сертификат.
- 2 укучыга Татарстан Республикасы Дәүләт Советы Рәисе урынбасары Әхмәтов Марат Готыф улы һәм Тарханова Алсу Габдрахман кызы, VI чакырылыш Татарстан Республикасы Дәүләт Советы депутаты, «Татарстан – Яңа гасыр»Рио Югары Советы Башкарма комитеты рәисе ярдәм күрсәттеләр.
- 2-11 сыйныфлардан 47 укучыга Яңа Чишмә муниципаль районы Советы һәм башкарма комитетыннан, район предприятиеләре, оешмалары җитәкчеләреннән, бизнес һәм хуҗалык итүче субъектлардан мәктәп һәм спорт формасы сатып алынды, аларның гомуми суммасы 176 000 сум тәшкил итте.
17 укучыга Яңа Чишмә РУЭСЫННАН мәктәп букчалары тапшырылды
- 10 укучыга Яңа Чишмә районы благочинный гаиләсеннән һәм Яңа Чишмә районы имам-мөхтәсибе Илгиз хәзрәттән хәйрия ярдәме күрсәтелде.
Иганәчеләр һәм районыбызның битараф булмаган барлык кешеләре ярдәме белән чыннан да мохтаҗ балалар ярдәм алды.
Иганәчеләр, алар күчерделәр акча:

"Алексеевскдорстрой" ААҖ-50 мең сум
"Троицкнефть" ЯАҖ-25 мең сум.
«Татнефтепром» ААҖ - 50 мең сум.
"Шешмаойл" ИК ҖЧҖ-100 мең сум
"Татнефтепром-Зүзәйнефть" АҖ-35 мең сум
"Татэнергосбыт" АҖ-100 мең сум
Сервис һәм уңайлылык " ҖЧҖ-5 мең сум