Хөрмәтле район халкы! 2021 елның 1 декабреннән Яңа Чишмә районы территориаль-аерымланган бүлекчә Россия Федераль салым хезмәтенең Татарстан Республикасы буенча 12 нче районара Федераль салым хезмәте территориясендә эшли башлый, ул түбәндәге адрес буенча урнашкан: 423190, Татарстан Республикасы, 423190, Яңа Чишмә авылы, Совет урамы, 80

2021 елның 15 октябре, җомга

Хөрмәтле район халкы!

2021 елның 1 декабреннән Яңа Чишмә районы территориясендә Россия Федераль салым хезмәтенең Татарстан Республикасы буенча 12 нче районара территориаль-аерымланган бүлекчәсе эшли башлый, ул түбәндәге адрес буенча урнашкан: 423190, Татарстан Республикасы, 423190, Яңа Чишмә авылы, Совет урамы, 80.
Салым түләүчеләргә салым администрацияләү һәм дәүләт хезмәтләре күрсәтү элеккечә үк Россия Федераль салым хезмәтенең Татарстан Республикасы буенча 12нче номерлы районара инспекциясе тарафыннан тулысынча гамәлгә ашырылачак: 422980, Татарстан Республикасы, Чистай шәһәре, Ленин урамы, 2.
Салым түләүчеләрне Инспекциянең операцион залында кабул итү бара
дүшәмбе, чәршәмбе: 9: 00 дән 18: 00 гә кадәр, сишәмбе, пәнҗешәмбе: 9: 00 дән 20: 00 гә кадәр, җомга: 9: 00 дән 16: 45 кә кадәр.
Алдан ук инспекциягә визитны планлаштырырга һәм көтү вакытын кыскартырга
чиратта «салым органына кабул итүгә Онлайн-язылу» интерактив сервисыннан файдаланып була, ул Россия Федераль салым хезмәте сайтында урнаштырылган nalog.gov.ru
"сервислар" бүлегендә.
Россия Федераль салым хезмәте салым түләүчеләрнең контактсыз аралашу ысулын үстерә
салым инспекцияләре белән Россия Федераль салым хезмәте сайты сервислары ярдәмендә, хәзерге вакытта 60 тан артык сервис эшли. Федераль салым хезмәте сайтында Интернет-сервислар, өйдән чыкмыйча гына, дәүләт хезмәтләрен 24/7 режимында алырга мөмкинлек бирә. Онлайн-сервислар тормыш ситуацияләренә юнәлгән һәм салым түләүчеләрнең ихтыяҗларына туры китереп үсә.
Шулай итеп, физик затлар «физик затлар өчен салым түләүченең шәхси кабинеты» электрон сервисы ярдәмендә исәпләнгән һәм түләнгән салым түләүләренең суммалары, милек объектлары турында актуаль мәгълүмат ала, салым хәбәрнамәләрен ала һәм бастырып чыгара, салым түләүләрен башкара, 3-НДФЛ салым декларациясен тутыра һәм җибәрә, салым органнарына шәхси визасыз мөрәҗәгать итә алалар.
Салым хезмәте хезмәтләрен алу өчен юридик затлар һәм шәхси эшмәкәрләр «салым түләүченең юридик затлар яки шәхси эшмәкәр өчен шәхси кабинеты»ннан дистанцион рәвештә файдалана алалар. Салым хисаплылыгын тапшыру өлешендә исегезгә төшерәбез, электрон култамга ачкычы булган очракта, электрон документ әйләнеше операторлары аша телекоммуникацион элемтә каналлары аша аны электрон рәвештә тапшырырга мөмкин.
Моннан тыш, салым түләүчеләр КФҮнең теләсә кайсы бүлегенә мөрәҗәгать итә алалар
салым органнарының түбәндәге дәүләт хезмәтләрен алу өчен салым түләүче тарафыннан салымнар, җыемнар, иминият взнослары, пенялар, штрафлар, процентлар түләү буенча белешмә кабул итү һәм бирү; кызыксынган затларга дисквалификацияләнгән затлар реестрында булган белешмәләр бирү; ЕГРЮЛ һәм ЕГРИПДАГЫ белешмәләр һәм документлар бирү; транспорт салымы, җир салымы, физик затлар милкенә салым буенча салым ташламалары бирү турында физик затның гаризасын кабул итү;; салым белдерү кәгазе бирү турында гариза кабул итү; 3-НДФЛ формасы буенча декларацияләр җибәрү һәм башкалар. КФҮ бүлекчәләрендә күрсәтелә торган салым органнарының дәүләт хезмәтләренең тулы исемлеге КФҮнең «Минем документлар» рәсми сайтында «Хезмәтләр»бүлегендә урнаштырылган.
Консультацияне Россия Федераль салым хезмәтенең Бердәм Контакт-үзәгенең 8-800-222-22-22 түләүсез телефоны, шулай ук инспекциянең Россия Федераль салым хезмәте сайтында урнаштырылган барлык телефоннары буенча алырга мөмкин nalog.gov.ru - "Контактлар" бүлегендә.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: