Беренче өй туе «Көнбатыш»микрорайонындагы йорттан ачкычлар алды

2021 елның 11 ноябре, пәнҗешәмбе

Беренче яңа йортка күчүчеләр «Көнбатыш " микрорайонындагы йорттан ачкычлар алдылар.
Отрадная урамында «авыл җирлегендә нефть тармагы хезмәткәрләрен торак белән тәэмин итү» хөкүмәт программасы буенча төзелгән 6 йортка беренче булып Әлмәттән Әхмәтовлар гаиләсе күченде.
Биш кешедән торган гаилә башлыгы Виталий Әхмәтов нефть компаниясендә бораулаучы булып 1999 елдан бирле эшли, элек аңа Яңа Чишмәгә эшкә барырга туры килә. Гаилә зур тормыш иптәше Ирина, улы Игорь, кызы Виктория һәм кызы Виталина.
Йорт ачкычларын һәм телевизорны район башлыгы урынбасары тапшырды. «Татнефть» ГАҖ директорының социаль мәсьәләләр буенча урынбасары Рөстәм Мөхәммәдиев катнашты. Ул Әхмәтовларга яңа урында бәхетле гаилә тормышы теләде.
Район башлыгы Вячеслав Козлов өй туена буш кул белән килә алмады һәм балаларга бүләкләр тапшырды.
Вячеслав Козлов «Татнефть» компаниясенә үз хезмәткәрләре турында кайгыртулары өчен рәхмәт белдерде.
«Үз торагыңны уңайлы почмакка әйләндерергә телим. Яңа йортыгызда һәрвакыт җылы, якты һәм шатлыклы булсын."- диде муниципалитет башлыгы.
Хәзерге вакытта районда 6 йорт төзелде, барлыгы шундый 20 йорт төзү планлаштырыла.
#Яңа Чишмә-Яңа Чишмә районы работ работаНМР

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: