17 августта Яңа Чишмәдә ЗАГС бинасы янында җәмәгать пространствосын – паркны төзекләндерү презентациясе узды

17 август көнне Яңа Чишмәдә ЗАГС бинасы янында җәмәгать пространствосын – паркны төзекләндерүне тәкъдим итү булды.
Яңа Чишмә авылы ЗАГС бинасы янында парк территориясен төзекләндерү «торак һәм шәһәр мохите» милли проектын һәм «уңайлы шәһәр мохите формалаштыру»региональ проектын тормышка ашыру кысаларында алып барыла. Ул 2020 елда башланган һәм агымдагы елның сентябрендә тәмамлана. 17 августта паркны тәкъдир итүгә район үзәгендә яшәүчеләр, Яңа Чишмә районы башлыгы Вячеслав Козлов, Түбән Кама районы башлыгы Айдар Метшин һәм ТР Төзелеш, архитектура һәм торак-коммуналь хуҗалык министры урынбасары Илдус Насыров килгән иде.
"Элек биредә чүп үләннәре үскән бушлык иде, ә хәзер күп кенә яңа Чишмәлеләрнең ял итү урыны уңайлы булды, - дип мөрәҗәгать итте Вячеслав Козлов халыкка. - Милли проектлар һәм республика программалары ярдәмендә безнең авыллар, юллар һәм территорияләр төзекләндерелә".
Айдар Метшин Яңа Чишмәдәге үзгәрешләр белән шаккатуын һәм авыл халкы өчен мондый социаль программалар эшләвенә бик шат булуын әйтте.
«Район үзәгендәге яңа «Көнбатыш» микрорайонында булды һәм район халкының матур йортлар салуына сөенде, - дип билгеләп үтте үзенең сәламләү сүзендә Илдус Насыйров. - Безнең министрлык республикада 40ка якын программа алып бара, алар буенча йортлар, юллар ремонтлана, мәктәпләр, мәдәният йорты, ФАПлар һәм башка объектлар төзелә. Алар киләчәктә дә дәвам итәчәк".
Министр урынбасары яңа микрорайонда балалар бакчасы төзү кирәклеге турындагы сорауны контрольгә алды.
Аннары кунаклар Кызыл Октябрь бистәсендә күп фатирлы йорт янындагы ишегалдына капиталь ремонт ясау уңаеннан «Ишегалды көне» бәйрәме оештырылды.

Соңгы яңарту: 2021 елның 27 августы, 10:17

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: