2018 елның 22-23 сентябрь көннәрендә Байлар Сабасында «Сәламәтлек» авыл Спартакиадасы кысаларында бадминтон буенча ярышлар узды.

2018 елның 24 сентябре, дүшәмбе

2018 елның 22-23 сентябрь көннәрендә Байлар Сабасында «Сәламәтлек» авыл  Спартакиадасы кысаларында бадминтон буенча ярышлар узды. Турнирда 23 район катнашты, һәр команда составына 16 яшьтән өлкәнрәк 3 әр егет һәм кыз керде.

Уеннар ялгыз, парлы һәм катнаш категорияләрдә узды, алар нәтиҗәләре буенча команданың гомуми исәбе саналды. Команда зачеты нәтиҗәләре буенча безнең район бадминтончылары 9 нчы урынны яулады.

Команда составына Финагентлар Сергей, Гамирулин Илһам, Шишлов Андрей, Былинкина Наталья, Шолгина Дарья һәм Качур Яна керде. Барлык катнашучыларга рәхмәт сүзләре җиткерәсе һәм нык сәламәтлек һәм яңа җиңүләр телисе килә.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: