Татарстанның 484 257 баласына бер тапкыр бирелә торган түләүләр бирелде 10 000 сум күләмендә

2021 елның 2 августы, дүшәмбе

Бүгенге көннән Татарстан Пенсия фонды мәктәп укучыларына 10 000 сум күләмендә бер тапкыр бирелә торган түләүләргә кереште. Искәртеп узабыз, агымдагы елның 1 сентябреннән дә соңга калмыйча 6 ел тула торган балаларга, Указ имзаланган вакытта – 2 июльдә 18 яшь тулмаган балаларга, шулай ук мәктәп программасы буенча укуларын дәвам иткән 18-23 яшьлек мөмкинлекләре чикләнгән затларга түләүләр каралган. Гаризалар 3 ай дәвамында, октябрь ахырына кадәр кабул ителәчәк. Түләүләр гариза бирүче тарафыннан күрсәтелгән счетка акчасыз күчерү юлы белән гамәлгә ашырыла. Бу Россия Федерациясе территориясендә эш итүче теләсә кайсы түләү системасының банк картасы (сберкнижка) яки банк картасы булырга мөмкин. Белешмә 10 000 сум күләмендә бер тапкыр бирелә торган түләүгә Татарстанның 563 мең баласы дәгъва итә. Түләүләрнең гомуми суммасы 5,63 млрд. сум тәшкил итәчәк.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: